SPOJRZEĆ INACZEJ
Projekt stworzony został w celu zapewnienia dzieciom zdrowego rozwoju i odpowiednich warunków nauki przed rozpoczęciem szkoły poprzez wczesne wykrycie potencjalnych problemów ze wzrokiem. Naszym celem jest umożliwienie każdemu 6-latkowi dostępu do badań wzroku, co pozwoli na szybką interwencję w przypadku problemów. Chcemy dać dzieciom możliwość rozwijania się w pełni ich potencjału edukacyjnego i życiowego.
O projekcie
Poradnia
Pierwszym krokiem projektu jest nawiązanie kontaktu z poradniami pedagogiczno-psychologicznymi w danym mieście. Organizator projektu spotka się z przedstawicielami poradni, prezentując plan projektu i omawiając potrzeby dzieci oraz zaangażowanie pracowników poradni do przeprowadzenia badań przesiewowych. Organizator zapewnia szkolenie pedagogów do przeprowadzenia badań.
Samorząd
Kolejnym krokiem jest spotkanie z Wydziałem Edukacji i Zdrowia w danym mieście. Wspólnie z dyrektorami poradni organizator przedstawi problem i potrzebę badania wzroku dzieci. Dzięki wsparciu Samorządu organizator przeszkoli pedagogów do przeprowadzania badań i zapewni materiały niezbędne do ich realizacji. Współpraca z Samorządem pozwoli na kompleksową realizacje projektu na terenie lokalnych placówek.
Przedszkola i szkoły
Celem projektu jest dotarcie do jak najszerszej grupy dzieci w wieku przed szkolnym. Dzięki wsparciu dyrektorów i nauczycieli placówek oświatowych
Rodzic, opiekun
Kliknij tutaj i zacznij pisać. Sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam.
Bezpłatne badania w przedszkolu i szkole
Celem przesiewowych badań widzenia w ramach programu Spojrzeć Inaczej© jest wczesne wykrycie nieprawidłowości w procesie widzenia. Wiemy bowiem, że kilkuletnie dziecko nie powie nam, że źle widzi, ponieważ nie rozumie co znaczy prawidłowo widzieć.
Bezpłatnymi badaniami chcemy objąć wszystkie dzieci w wieku 6-9 lat w całej Polsce. Wiemy, że wzrok kształtuje się do 9 roku życia. Aktualnie prowadzimy projekt przesiewowych badań widzenia dzieci w wieku 6-lat w jednostkach podległych samorządom. Realizujemy go we współpracy z rejonowymi poradniami psychologiczno-pedagogicznymi, z Wydziałem Edukacji i Wydziałem Zdrowia Urzędów Miast oraz lokalnymi placówkami, w których pracują okuliści, optometryści, ortoptyści.
7 na 10
6-LATKÓW
ma problemy ze wzrokiem - często są to problemy wykraczające poza ostrość widzenia
1 na 3
6-LATKÓW
wymaga specjalistycznej opieki okulistycznej i optometrycznej, w tym terapii widzenia
1 na 144
DZIECI
wykryto dodatkowe niezdiagnozowane poważne schorzenia